Inici del Contingut

Professorat

Coordinador de la titulació:  Joan López Melción,  joanlopez@historia.udl.cat

 

Professor/a

Assignatura/es

Correu electrònic

Alonso, Natàlia

Prehistòria general

nalonso@historia.udl.cat

Aparisi, Frederic

Societat i cultura medieval

frederic.aparisi@historia.udl.cat

Bellet, Carme

Paisatge, territori i societat

c.bellet@geosoc.udl.cat

Bolós, Jordi de

Alta Edat Mitjana

Civilització medieval

Metodologia de les ciències socials

bolos@historia.udl.cat

Bouso, Mònica

Història de Grècia i Roma

Història del Pròxim Orient i Egipte

monicabouso@historia.udl.cat

Bretón, Víctor

Antropologia econòmica

Història social d'Amèrica

breton@hahs.udl.cat

Brufal, Jesús

Arqueologia medieval

Història medieval de la Corona d'Aragó

jbrufal@historia.udl.cat

Busqueta, Joan

Anàlisi de fons documentals

Baixa Edat Mitjana

Civilització medieval

Paleografia i diplomàtica

jbusqueta@historia.udl.cat

González, Ángela

Arqueologia, territori i paisatge

agc31@alumnes.udl.cat

Herrero, Miquel A.

Llenguatges i producció artístics

miquel.herrero@hahs.udl.cat

Jarné, Antonieta

Història contemporània d’Espanya

Món actual

jarne@historia.udl.cat

Jové, Antoni

Història econòmica i social

Introducció a la història

jove@hahs.udl.cat

López, Joan

Anàlisi i interpretació de materials arqueològics

Mediterrani arcaic

Patrimoni cultural: intervenció i gestió

Pràctiques d'escavació

Prehistòria de la Península Ibèrica i les Balears

joanlopez@historia.udl.cat

López, Manel

Corrents historiogràfiques

manel.lopez@hahs.udl.cat

Macià, Marc

Moviments socials contemporanis

Societat i cultura contemporània

marcmaciafarre@historia.udl.cat

Mir, Conxita

Història contemporània s. XX

Història contemporània de Catalunya

cmir@historia.udl.cat

Passola, Antoni

Pensament social medieval, modern i contemporani

Història moderna II. Política i cultura

Història moderna de la monarquia hispànica

passola@hahs.udl.cat

Pou, Josep

Anàlisi i interpretació de materials arqueològics

Métodes i tècniques d'arqueologia

Pobles preromans i romanització

jpou@historia.udl.cat

Ramon, Gabriel

Història contemporània s. XIX

Pensament social medieval, modern i contemporani

gramon@historia.udl.cat

Roca, Albert

Història i cultura africana

roca@hahs.udl.cat

Sabaté, Flocel

Arqueologia, territori i paisatge

flocel@historia.udl.cat

Salazar, Carles

Antropologia cultural i social

Antropologia de la religió

salazar@hahs.udl.cat

Salazar, Natàlia

Arqueologia de Grècia i Roma

Arqueologia, investigació, patrimoni i societat

Métodes i tècniques d'arqueologia

natalia.salazar@historia.udl.cat

Tarongi, Miguel

Mediterrani arcaic

m.tarongi@historia.udl.cat

Vicedo, Enric

Història agrària

Història del pensament econòmic

vicedo@historia.udl.cat

Vilalta, Maria José

Història moderna I. Economia i societat

Mundialització

Societat i cultura moderna

vilalta@hahs.udl.cat